کد خبر: 5963
سرویس: سلامت
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
کلسترول

اضافه وزن موجب تمایل بدن به افزایش ال دی ال در خون می‌شود. این نوع از کلسترول با بیماری‌های قلبی ارتباط مستقیم دارد.

دقیقا این که چه مقدار ورزش برای کاهش کلسترول خون مورد نیاز است، هنوز مورد بحث است. به طور کلی سازمان جهانی بهداشت حداقل ۳۰ دقیقه ورزش را با شدت متوسط به بالا در طول روز توصیه می‌کند.

در اینجا موثرترین فعالیت‌های بدنی برای کاهش سطح کلسترول بد و کلسترول تام معرفی شده است:

وزنه‌برداری: تمرینات قدرتی می‌تواند سلامت قلب را از چند راه ممکن بهبود بخشد، از جمله با کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب و کاهش فشارخون. با افزودن تمرینات قلبی عروقی به روال ورزشی خود می‌توانید از فواید بیشتری بهره‌مند شوید.

یوگا: تنفس پیوسته و منسجم می‌تواند کمک شایانی به دفع کلسترول خون شما نماید. در این تمرین شما بر روی تنفس خود تمرکز می‌کنید دم و بازدم. تمرین منظم تنفس موجب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی و نیز رساندن مواد غذایی به ارگان‌های بدن خواهد شد.همین امر موجب کاهش تشکیل پلاک در شریان‌ها شده و سلامت قلبی عروقی را بدنبال خواهد داشت.

پیاده‌روی: انجمن قلب آمریکا اعلام کرده که پیاده‌روی موثرترین ورزش برای کاهش سطح کلسترول است. ورزشی که هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد. ورزش‌های هوازی باعث بهبود استفاده از اکسیژن و افزایش سلامت قلب و ریه‌ها می‌شوند. از آنجا که این ورزش‌ها صرف بیشتر انرژی را به همراه دارند، منجر به کاهش کلسترول نیز خواهند شد. پیاده روی سریع خود عاملی برای پیشگیری از تصلب شرائین و لخته شدن خون است.

دویدن: دقیقا مانند پیاده‌روی، با افزایش ضربان قلب منجر به کاهش سطح کلسترول می‌شود. اینکه دویدن دو و نیم برابر راه رفتن انرژی مصرف می‌کند دور از انتظار نیست و واضح است که هرچه انرژی بیشتری استفاده کنید کالری بیشتری خواهید سوزاند.

دوچرخه‌سواری: تحقیقات نشان داده است که دوچرخه‌سواری یک ورزش هوازی بی خطر و موثر برای سوزاندن کالری و کاهش کلسترول بد است. کارشناسان توصیه می‌کنند که از دوچرخه به عنوان یک ابزار برای رفتن به محل کار و انجام امور روزمره استفاده کنید. با این حال اگر این کار برایتان مقدور نیست، می‌توانید از دوچرخه‌های ثابت برای سود بردن از منافع آنها استفاده کنید. هدف انجام حداقل ۳۰ دقیقه دوچرخه‌سواری برای ۵ روز در هفته است و این میزان را می‌توانید به ۴۵ تا ۶۰ دقیقه در بیشتر روزهای هفته افزایش دهید.

شنا: تنها نیم ساعت شنا ۲۴۰ کالری می‌سوزاند. شنا باعث افزایش میزان کلسترول خوب می‌شود. به ازای هر یک درصد افزایش HDL در خون، خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی تا سه و نیم درصد کاهش می‌یابد.

منبع: everydayhealth

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عبدالجلیل محامیدی DE ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
    0 0
    سلام ازنظرات شما تشکرمیکنم تا حدودی دارم انجام میدهم ونتیجه گرفتم موفق باشید ادامه بدهید

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =